אימון – Coaching

להפוך מ”תוצאה אומללה של החיים” ל “גורם בחיים”!

להיות אדם מאושר זה להיות אדם המחובר לעצמו. אדם שיודע מה שאיפותיו, מה מטרתו בחייו, אדם יציב, אדם שיש לו לאן לשאוף, אחרת – אדם שאין לו לאן לשאוף חי במצב של קיפאון, חוסר סיפוק, תחושה שהחיים הם סטטיים, לא זורמים, לא מקדמים לשום מקום.

כשאנו מתחילים יעוץ אישי – הדבר הראשון שאני מלמדת הוא כיצד לא להישאר במקום, כיצד לא לדרוך באותה משבצת. כיצד לעצור את הדחיינות ולהתחיל לפעול ולפתוח צוהר להתקדמות בכל מישור בחיים.

אדם הנמצא בחוסר מעש בחייו, אולי חש באותו הרגע נוחות, אך הנוחות הזאת משולה ל”נכות”, דבר המוביל לתסכול אינסופי, ביטחון עצמי ירוד, תחושה ש”אני” לא שווה ולעיתים אף לדיכאון.

כל אדם צריך להכיר עצמו ולחקור את עצמו כמו שאנו מכירים חבר חדש ומתחילים לחקור אותו בשאלות כדי לתהות על קנקנו. להיות מחוברים גוף עם נפש.

מהו אימון אישי coaching?

Coaching הינו תהליך משותף בו המאמן מאפשר למתאמן להגדיר את חלומו, חזונו ומטרותיו בחיים, לנסח תוכנית פעולה ברת ביצוע ולפעול לפיה להגשמתם.

אימון אישי coaching – הולך ותופס הכרה בארץ ובעולם כאחת הדרכים האפקטיביות לניהול עצמי ולטיפול במכשולים אישיים העומדים בפניך בכל תחומי החיים: הצלחה בעסקים, התקדמות בעבודה, זוגיות טובה יותר, יצירתיות ועוד. תהליך האימון מתמקד בחקירה והתבוננות פנימה מחד, ובקביעת יעדים ופעילות מכוונת להשגתם מאידך. במהלך אימון אישי coaching, המאמן מלווה את המתאמן בתהליך ההתבוננות, מאפשר לו לגלות מהם התשוקות, החלומות, החוזקות והיכולות שלו ומאפשר לו לבנות נתיב למימוש הפוטנציאל הטמון בו, תוך התמקדות בחוזקות ובהידוק המחויבות והאחריות שלו לתהליך.

מה המטרה באימון אישי?

אימון אישי הוא כלי המלמד להיפטר מהפחדים של לקיחת אחריות על מה שקורה לכם. קיימת הבנה עמוקה וחד משמעית כי ללא היכולת לקחת אחריות על מה שקורה לנו, אין באפשרותנו ליצור פריצות דרך קטנות כגדולות. אימון אישי, הוא אימון לכל דבר, כלומר אנו חוזרים בו שוב ושוב על שאלות שאמורות לכוון אותנו לעבר הגשמה של מטרות.

על פי עקרונות האימון, התשובה לכל בעיה בה אנו נתקלים כבר מצויה בתוכנו, אלא שמשהו בהשקפת העולם שלנו מייצר תגובות רגשיות אשר מונעות מאיתנו לפעול. כאן נכנס תפקיד המאמן האישי אשר מסייע במציאת הדרכים אל עצמכם ואל פתרון הבעיה.

בתור מאמנת אני מאמינה שאצל המתאמן נמצאות כל התשובות, תפקידי בתור המאמנת הוא לדעת לשאול את השאלות הנכונות. באמצעות כלים אימוניים, כגון – שאילת שאלות, בדיקת ערכים, חזון, פרדיגמות ועוד, אוכל להכשיר את הקרקע למתאמן להגדיר את מטרותיו.

המתאמן נתפס כזרע שיכול לנבוט ולהפוך לעץ שופע פרי, להפוך מ “תוצאה אומללה של החיים” – ל”גורם בחיים”!

“החיים טובים כאשר אתם פועלים יותר, מצפים פחות”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *