ייעוץ זוגי

לא יודעים איך להציל את הזוגיות שלכם?

היחסים שלכם לא ישתפרו אם שוב ושוב תחזרו על אותם דפוסי התנהגות, הדברים לא ישתנו מעצמם, הדבר היחיד שישתנה הוא עוצמת התסכול, תחושת ההחמצה, זמן, וכאב מיותר לסובבים.

אז מה עושים??

 

בהליך הייעוץ נתמודד בין היתר עם:

בעיות בתקשורת – נלמד לדבר בצרכים ולא בצרחות.

תחושה של אובדן אהבה – נלמד להחזיר תשוקה שדעכה.

פערים וקשיים בתחום הסקס והאינטימיות – נלמד איך לרגש מחדש בחדר המיטות.

בגידה או חשד לבגידה – נלמד איך לבנות אמון מחדש בזוגיות.

קשיים בהורות – נלמד איך מגבים אחד את השנייה מול הילדים.

זוגיות מול המשפחה המורחבת – נלמד איך להתנהל מול צד שלישי.

ניהול תקציב כלכלי – נלמד איך לקבל החלטות ביחד.

התפרצויות כעס – נלמד איך לפתור מחלוקות ולא רק להציפם.

תאום ציפיות – נלמד איך לשנות סדרי עדיפות.

חלוקת תפקידים ועבודת צוות.

זמן איכות ביחד – נלמד איך להפסיק להתנהג כשותפים לדירה.

לאחר שנאתר ביחד את הגורמים והסיבות לחוסר התקשורת, לסכסוך, הרי שהדרך למציאת פתרון פשוטה יותר, קלה יותר ומאפשרת הרבה יותר סיכויי הצלחה. נזכור שמדובר במשבר זוגי, שלצידו עומדים לרוב “נפגעים” נוספים כגון ילדים, משפחה, חברים.

תפקידי בתהליך הייעוץ היינו לאפשר לכל צד להביע את חששותיו, את צרכיו ואת ציפיותיו. ניהול המשבר ע”י צד מקצועי-נטרלי, נטול אינטרסים הוא קריטי, שכן מדובר בשני צדדים שלרוב מנוגדים זה לזה בחלק מהשקפותיהם. בתהליך הייעוץ נחשפים בפני הזוג העובדות האמינות והאמיתות אשר ללא ייעוץ – סביר שלא היו נחשפות.

לאחר שנאתר ביחד את הגורמים והסיבות הראשיים לחוסר התקשורת ולסכסוך, הרי שהדרך למציאת פתרון פשוטה יותר, קלה יותר ומאפשרת הרבה יותר סיכויי הצלחה לשיקום הקשר.

התהליך עצמו מתבצע בשני אופנים: פגישה ראשונה לרוב היא פגישה זוגית, פגישה שבה שני בני הזוגי יכולים לדבר ולהוציא את אשר על ליבם, הכעסים הפחדים האכזבות הציפיות וכו’. לאחר מכן מתקיים מפגש אישי עם כל אחד מבני הזוג בנפרד, פגישה זאת חיונית לתהליך, היא מאפשרת לכל אחד מבני הזוג לשחרר דברים קשים בלי פחד לפגוע בצד השני ומאפשר ליועץ לראות את התמונה האמיתית.

לאחר מכן מתחברים מחדש וממשיכים בתהליך עד סיומו.

החלק החשוב ביותר, לכל זוג במשבר, הוא היכולת לטפל ולחזור לחיות חיי זוגיות מלאים תומכים וזורמים, לכן, הבחירה להגיע לייעוץ תהיה בחירה בריאה, שכן, באופן זה אתם מכריזים על רצונכם לפעול למען חיזוק הקשר הזוגי, התקשורת הזוגית והמשפחתית.

אז קחו אחריות.. בואו לתקן את הזוגיות.. כי אפשר גם אחרת!!

“במקום בו נמצאת אהבה גדולה, ישנם תמיד ניסים גדולים..”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *